O led žiarovke e14

LED osvetlenie je teraz optimálnym riešením pre potreby bytového a komerčného osvetlenia.

led žiarovky

Vďaka masívnym investíciám v posledných rokoch (spoločnosť Philips vynaložila na trhu LED viac ako 5 miliárd dolárov), technológia LED dozrela do bodu, keď LED žiarovky e14 alebo e27 (alebo „žiarovky“, ako sa často nazývajú) poskytujú skutočne rovnocenný svetelný výkon ako pri klasických žiarovkách.

Halogénové alebo kompaktné žiarivky

Dnešné LED žiarovky alebo trubice sú silné, trvanlivé a neobsahujú vlákna; nehrozí riziko rozbitia, rozbitia alebo kontaminácie ortuťou.

Mnohé z popredných svetelných zdrojov LED majú životnosť až 50 000 hodín (50x dlhšie ako štandardné žiarovky) a spotrebujú až o 90% menej energie ako bežné žiarovky.

Najlepším spôsobom, ako porozumieť výhodám LED osvetlenia, je urobiť výpočet nákladov na vlastníctvo: vypočítať úsporu elektrickej energie a vyhnúť sa nákladom, ktoré nie sú potrebné pri výmene vyfúknutých žiaroviek počas životnosti lampy (v mnohých prípadoch viac ako 10 rokov).

LED a životné prostredie

Samozrejme, ďalším silným argumentom pri prepínaní na LED žiarovky je to, že je vynikajúci pre životné prostredie.

LED žiarovky spotrebujú až o 90% menej elektrickej energie, čo znamená zníženie emisií CO2 až o 90%.

Takže môžete znížiť svoju uhlíkovú stopu v rovnakom čase ako znížiť vaše účty za energiu!

Výrobcovia led žiaroviek e14 uľahčili prechod na LED osvetlenie tým, že navrhli LED žiarovky s rovnakým svetelným výkonom, rozmermi a päticami krytu ako konvenčné žiarovky.

Vďaka tomu je dovybavenie hračkou.

tvar led

Vo väčšine prípadov sa LED žiarovky zasunú priamo do existujúcich svietidiel a príslušenstva a mnohé ponúkajú porovnateľnú funkciu stmievania.

Zákazníci si môžu zvoliť teplotu farieb (napr. teplú bielu, studenú bielu) a uhol lúča, ktorý uprednostňujú, aby sa zhodovali s ich existujúcim nastavením.

dekorácie s led žiarovkami

Dizajnéri sa tiež zamerali na estetiku LED žiaroviek, aby sa ubezpečili, že vyzerajú rovnako dobre ako tradičné žiarovky, ktoré nahrádzajú.

Toto je obzvlášť dôležité pre sviečky alebo žiarovky v lustroch alebo svietidlách, kde je dôležitý dekoratívny efekt.

Spoločnosť Philips skutočne čerpala z podnetov lustrov a svoje svietniky zámerne navrhla tak, aby zvyšovali estetický vzhľad lustru nielen pri osvetlení, ale aj vtedy, keď nie, s klasickým štíhlym tvarom a jedinečným pútavým objektívom.

Kvalitné led žiarovky e14 poskytujú šumivé teplé svetlo s obrovskými úsporami energie a znížením nákladov na údržbu.

Dá sa povedať, že kompaktné žiarivky („CFL“) sú dostatočne dobrou alternatívou.

Pozrime sa: celkové náklady na vlastníctvo CFL sú zlé, kvalita svetla je drsná (a obsahuje škodlivé UV žiarenie), sú objemné (niektorí hovoria škaredo!)

led e27

Väčšina nie je stmievateľná, energetická účinnosť je priemerná a veľké obavy je to, že CFL obsahujú toxické výpary ortuti, a preto sú nebezpečným odpadom.

LED diódy čoskoro prekonajú nízkoenergetické CFL žiarovky ako zvolené osvetlenie.

UK Energy Saving Trust radí, že ak by každý tam, kde je to možné, zmenil svoje osvetlenie na LED, mohli by sme ušetriť dostatok energie na osvetlenie 5 miliónov domácností!

Je ľahké vidieť, že LED žiarovky sú budúcnosťou osvetlenia.

LED žiarovky sú vo všeobecnosti kompromitované z jedného alebo viacerých svetelných diód na čipe.

Svetlo je rozptýlené spôsobom, ktorý napodobňuje konvenčné žiarovkové alebo halogénové zdroje svetla pomocou zložitých šošoviek.

LED downlighty (alebo bodky) sa zvyčajne dodávajú s rôznymi možnosťami uhla lúča, ktoré napodobňujú rozptyl svetla od halogénových reflektorov.

Výber uhla lúča závisí od aplikácie a výšky stropu.

Úzke lúče sa zvyčajne používajú na osvetlenie prízvukom, výrobkom alebo displejom alebo tam, kde sú vysoké stropy a lúč má viac priestoru na rozptyl.

Široké lúče sa zvyčajne používajú na všeobecné rozdelenie osvetlenia miestnosti alebo tam, kde sú stropy nízke a lúč má menej priestoru na rozptyl.

Uhol lúča je v rozsahu od 15 stupňov do 60 stupňov, ale možnosti závisia od modelu žiarovky.

Obytné priestory majú vo všeobecnosti prospech z uhlov lúča 24 stupňov a viac.

Teploty farieb

Lampy a trubice sú všeobecne dostupné v rôznych farebných teplotách: čím vyššia je farebná teplota, tým chladnejší je dojem bieleho svetla.

led teplota farba

Denné svetlo má veľmi vysokú teplotu farby (nad 5 500 K). LED žiarovky e27 a led e14 sa zvyčajne pohybujú od 2 700 K do 4 200 K.

Trubice LED sa zvyčajne pohybujú od 4 000 K do 6 500 K.

Výber teploty farieb môže závisieť od druhu nálady alebo atmosféry, ktorú uprednostňujete pre svoj priestor:

2 700 K = teplá biela (žltá biela žiarovka): vhodná do obytných alebo nemocničných priestorov, kde sa vyžaduje intímnejší pocit 3 000 K = neutrálna biela (sviežejšie biele tóny) 4 000 K + = studená biela (modrejšie biele tóny) 6 500 K = denné svetlo: vhodné na výmenu žiarivky v utilitárnych priestoroch