Špeciálne autokoberce

Autokoberce sú súčasťou dekorácie interiéru automobilu, ktorá sa používa skôr na konkrétny účel, než len na vylepšenie dizajnu vozidla. Používajú sa na ochranu kobercových podláh pred zašpinením od prachu, blata, vody a rozbředlého snehu, ktorý by mohol sprevádzať vodiča pri nastupovaní do vozidla. Spravidla nepraskajú, nelámajú sa alebo sa nezmršťujú a sú vyrobené z hrubých odolných materiálov, ktoré vydržia drsné použitie. Najčastejšie sa používajú pogumované autokoberce kvôli svojej životnosti, cene a dostupnosti, aj keď by sa nemuseli dobre hodiť k exotickým a plyšovým automobilom.

Jednotlivci, ktorí si môžu dovoliť minúť veľa na auto, budú musieť pravdepodobne minúť rovnakú čiastku na interiér vozidla. Ošarpaný interiér v limuzíne, BMV alebo Rolls Royce nepôsobí dobrým dojmom. Pre takýchto majiteľov sú k dispozícii luxusné autokoberce, ktoré sa dokonale hodia do interiéru vozidla. Takéto autokoberce je možné navrhnúť na mieru a prispôsobiť ich dokonalému vzhľadu a prispôsobeniu.

Dekoratívne podložky do auta sú drahou odrodou na mieru. Dostupné sú v rôznych farbách, ktoré ladia s interiérmi automobilov. Boli by dokonale prispôsobené rozmerom automobilu a nezkazili by tak koberec. Aj keď sa bežné rohože do auta používajú po celý rok, dekoratívne rohože do auta sa dajú vyrobiť na mieru pre jednotlivé ročné obdobia.

koberce do auta

Potlačené autokoberce sú ďalším druhom rohoží na mieru. Aj keď už sú od výrobcov k dispozícii špeciálne rohože do auta, niekoľko výrobcov je pripravených prijať aj zákazkové objednávky. Zákazník môže navrhnúť rohož spolu s farbami, dizajnom, výšivkou, štýlmi lemovania a tiež štýlmi stehov. Zákazník si môže zvoliť materiál pre koberček, ktorý sa hodí k interiéru vozidla. Väčšina z týchto výrobcov na zákazku ponúka zákazníkom širokú škálu farieb. Mnohé z nich sú štandardnou farbou koberca alebo farbami, ktoré sú vhodné pre koberec.

Virtuálnym výrobcom rohoží by sa zákazníkom poskytlo online, aby navrhli rohož do auta podľa predstáv. Dodanie podložky do auta v perfektnom stave je rýchle. Aj keď takéto prevedenie stojí zákazníka viac ako to, za čo by stála bežná rohož do auta, rohož vyrobená na mieru určite urobí rozdiel v plyšovom aute.

Jednotlivci, ktorí si to môžu dovoliť, si môžu tiež vybrať zo širokej škály sezónnych vzorov a odrôd autokobercov dostupných v obchodoch. Online predajcovia poskytujú vynikajúci výber, takže prehliadanie online niekoľko hodín môže pomôcť jednotlivcovi získať dobrý obchod bez toho, aby sa odvážil vyjsť z domu.

Používajú sa rohože do auta, aby sa podlaha vozidla pri používaní neznečistila, pretože vodič môže do auta sadnúť za každého počasia - kašovitý povrch, bahno a nečistoty môžu poškodiť interiér. Autokoberce sú veľmi užitočné, najmä počas dažďov a na prašných miestach, keď sa čistenie interiéru stáva zložitou úlohou. Rohože do auta je možné podľa pohodlia len odstrániť a poprášiť a nezkazia tak koberec.

Rohože do auta sa dodávajú z rôznych materiálov, najbežnejšou je guma. Sú vyrobené z odolnej gumy a majú dobrú priľnavosť v spodnej časti. Tieto rohože dokonale pasujú do interiéru vozidla, aby nedochádzalo k nepríjemným pocitom z jazdy. Pretože väčšina z nich má na spodnej časti protišmykové prvky, nie je pravdepodobné, že by sa pošmykli. Sú tiež podšité alebo vytvarované na vrchu, aby zachytávali nečistoty, vodu a kašovitý sneh, aby nekĺzali pod nohy vodiča.

Osoby, ktoré vlastnia drahé a luxusné automobily, ako sú BMW, Mercedes a Alfa Romeo, by mohli radšej zvoliť autokoberček na mieru. Takéto autokoberce na mieru môžu byť vyrobené z čistej ovčej kože a kože namiesto obyčajnej vysokovýkonnej gumy. Niektoré z nich majú kvôli zvláštnemu vzhľadu dokonca okolo okrajov odlišné potrubie. Sú k dispozícii v širokej škále farieb a sú rovnako odolné ako gumové rohože. Tiež prispôsobené prispôsobenie dodáva interiéru automobilu exotický a drahý vzhľad.

Majitelia automobilov sa tiež môžu rozhodnúť pre dekoratívne polyesterové rohože do auta dostupné v širokej škále vzorov. Milovníci prírody si môžu vybrať koberček z tých s potlačou zvierat, kvetov a prírodných obrazov, ktoré dodajú interiéru vozidla osobitý ráz. Iní si môžu zaobstarať auto s tlmenou farebnou podložkou do auta pre jemný vzhľad, ktorý sa hodí k zafarbeniu koberca.

Na objednávku je možné vyrobiť aj autokoberce na mieru navrhnuté podľa požiadaviek majiteľov. Niekoľko spoločností prijíma objednávky na zákazku a sú cenovo dostupnejšie na trhu. Jednotlivec si tiež môže nechať vyrobiť rohož do auta tak, aby dokonale ladila s podlahou automobilu.

Personalizované podložky do auta sú zvyčajne vyrobené z iných materiálov ako guma, ako je koža, polyester a umelá koža, aby poskytli iný vzhľad. Rohož do auta, ktorá je rezaná na správne rozmery vozidla, môže dokonale splynúť s interiérom a nebude vyniknúť. Aj keď sú na trhu bežne dostupné autokoberce štandardnej veľkosti, ktoré sa hodia do väčšiny automobilov, vlastnoručne definované autokoberce výrazne ovplyvňujú konečný vzhľad a dojem z automobilu.

Personalizované autokoberce sú drahšie ako bežné autokoberce, a preto si vyžadujú aj väčšiu starostlivosť. Môžu však byť rovnako odolné.