Základné komponenty aplikácie RGB LED pasik svetla

Základné komponenty aplikácie RGB LED pasik svetla RGB LED pásikové svetlo sa ukázalo byť jedným z najobľúbenejších produktov v LEDcentre. Široká škála aplikácií umožňuje zákazníkom využívať viac svojej fantázie, zdobiť a vytvárať nové nálady vo svojich domovoch alebo podnikoch podľa vlastného vkusu. Najbežnejšie uplatnenie v podnikoch možno nájsť v baroch, kluboch, reštauráciách alebo na javiskovom osvetlení kapiel. Okrem komerčného využitia je použitie v domácnosti veľmi bežné aj v kuchyni alebo obývačke, kde sa často používa náladové osvetlenie. Pokiaľ ide o náladové osvetlenie a vychystávanie farieb, jediným obmedzením je predstavivosť používateľa. Ako v domácnostiach, tak aj v komerčných aplikáciách sa pás RGB LED používa na osvetlenie okrajov nábytku, pracovných dosiek, na dotyk farieb na steny, chodby, stĺpy, schody a schodiská, na osvetľovanie audiovizuálnych systémov, led pasy

Dve základné komponenty pre ovládanie RGB LED pásových svetiel sú RGB LED pásik (samozrejme) a zodpovedajúci RGB radič. Všetky systémy osvetlenia RGB LED vyžadujú regulátor, pomocou ktorého môžete určiť zobrazené farby. Počet efektov, ktoré môžete dosiahnuť s RGB LED reťazcom závisí na páske a radič, ktorý používate. Najjednoduchšia RGB LED páska má pevnú sadu farieb, ktoré môžu byť zobrazené v predprogramovanej sekvencii.

Akonáhle sa rozhodnete pre RGB LED pásik svetla, technické detaily, musíte venovať pozornosť sú nasledujúce. LED pásikové svetlá často nepracujú v sieti, ale sú to nízkonapäťové svetlá. Ak áno, budete potrebovať transformátor na ich pripojenie k sieti, alebo ich môžete používať s batériami s dostatočným napätím. LED diódy vyžadujú transformátory špeciálne pre ne určené, takže elektronické transformátory nie sú vhodné, napríklad aj väčšina LED diód vyžaduje stabilné napájanie konštantným napätím. Tolerancia napätia môže mať tiež význam, ak ovládate svetlá z batérie alebo motora (je potrebné stabilizovať napájacie zdroje, takže sa s nimi tento problém nevyskytuje). Napríklad na lodiach, jachtách alebo karavanoch sa napätie zvyšuje napríklad pri zapnutom motore. Ak by ste chceli použiť takéto nízkonapäťové LED svetlá tohto druhu, vždy skontrolujte toleranciu napätia medzi technickými údajmi. Keď sa rozhodnete pre svetelný pásik, venujte pozornosť nasledujúcim: veľkosť a výkon svetelných diód obsiahnutých v páse, technológia LED diód (nízky výkon, výkon SMD alebo vysoký výkon), vyžarované svetlo, IP hodnotenie, smer svetla alebo diódy a jej pokrytie. Tiež, samozrejme, rozsah efektov, ktoré budete môcť dosiahnuť s RGB LED páskou závisí na znalosti pásu, takže skontrolujte, aký rozsah farieb poskytuje, alebo ak ich možno použiť s regulátormi DMX RGB (ktoré poskytujú plný rozsah miešacích farieb a najširší rozsah efektov). veľkosť a výkon svetelných diód zahrnutých v páse, technológia LED diód (nízky výkon, výkon SMD alebo vysoký výkon), vyžarované svetlo, jeho stupeň krytia IP, smer svetla alebo diódy a jeho \ t pokrytie. Tiež, samozrejme, rozsah efektov, ktoré budete môcť dosiahnuť s RGB LED páskou závisí na znalosti pásu, takže skontrolujte, aký rozsah farieb poskytuje, alebo ak ich možno použiť s regulátormi DMX RGB (ktoré poskytujú plný rozsah miešacích farieb a najširší rozsah efektov). veľkosť a výkon svetelných diód zahrnutých v páse, technológia LED diód (nízky výkon, výkon SMD alebo vysoký výkon), vyžarované svetlo, jeho stupeň krytia IP, smer svetla alebo diódy a jeho \ t pokrytie. Tiež, samozrejme, rozsah efektov, ktoré budete môcť dosiahnuť s RGB LED páskou závisí na znalosti pásu, takže skontrolujte, aký rozsah farieb poskytuje, alebo ak ich možno použiť s regulátormi DMX RGB (ktoré poskytujú plný rozsah miešacích farieb a najširší rozsah efektov).

led pasy

Významné sú aj technické detaily regulátora. Regulátor určuje výkon pásových svetiel, ku ktorým môže byť priamo pripojený. Napríklad, ak je regulátor vhodný pre výkon, povedzme, 140W výkon, a výkon RGB LED pásky svetlo budete používať je 7W na meter, ako môžete pripojiť 140/7 = 20 metrov pruh svetla na to. Ak chcete ovládať viac ako to, ale synchronizovať spolu; budete potrebovať zosilňovač RGB, ktorý prenáša signál regulátora. Avšak, pretože výkon, ktorý môže bežať cez RGB regulátor je pevný, zosilňovač musí byť napájaný priamo z transformátora alebo batérie. Režim pripojenia LED, ktoré máte, určuje režim pripojenia ovládačov, ktoré môžete použiť. RGB LED majú štyri kolíky. Tri z týchto pinov sú určené pre farby (RGB), pól týchto kolíkov určuje typ pripojenia. Ak má LED svetlo alebo pásikové svetlo tri kladné a jedno záporné kolíky, spojenie je obyčajná katóda. Ak je to naopak (tri záporné, jedno pozitívne), režim pripojenia je spoločná anóda.

Ako funguje technológia RGB LED? LED diódy RGB obsahujú v zásade tri LED diódy. Kombinácia týchto troch farieb pokrýva celé spektrum farieb. Regulátor RGB pracuje s PMW (pulzne-šírková modulácia), čo znamená - pri určitej frekvencii - zapína a vypína LED diódy (to je presne rovnaká technika, keď sú jednotlivé farebné LED diódy stmavené). Ak napríklad úplne vypnete modrú LED diódu, červené a zelené svetlo spolu vytvoria žlté svetlo. Farbu je možné ovládať s frekvenciou jednotlivých LED diód zapnutých a vypnutých režimov. Ak k tejto žltej farbe pridáte trochu modrej farby, dostanete svetlejší zelený odtieň. Pre vytvorenie jedného farebného výstupu musí byť frekvencia plnej LED nad 50Hz.

Aká je teda celá škála efektov s RGB LED pásovým osvetlením? Najjednoduchšie RGB LED reťazové svetlá majú vopred naprogramovanú sadu farieb, ktoré môžu emitovať v rozsahu od štyroch do 16, a farby sa otáčajú podľa týchto programov. Rozsah zobrazených farieb je možné rozšíriť o znalosti pásu a samozrejme o znalosti regulátora. RGB LED pásky, ktoré umožňujú DMX regulátorom zobraziť niekoľko miliónov farieb. Okrem bežných RGB LED pásových svetiel, ktoré môžu vydávať niekoľko odtieňov farieb, ale len jeden po druhom, existujú viaceré farebné pásy - nazývané aj magické LED pásy alebo pixelové LED páskové svetlá. Tento typ RGB LED lana vyžaduje špeciálny RGB regulátor. RGB LED pásikové svetlá sa najčastejšie predávajú s regulátormi vhodnými pre ich prevádzku, alebo je tu zoznam odporúčaných ovládačov, ktoré sú uvedené na popise pásového svetla. Ovládače môžu byť v podstate manuálne,

Popri najpoužívanejších prednastavených radičoch RGB je obľúbeným riešením pre vytváranie vlastných efektov aj regulátory DMX, ktoré umožňujú užívateľom širokú škálu nastavení jasu, farby a tempa zmeny farby svetla pásu. DMX regulátory umožňujú nastaviť úroveň jasu, zvyčajne majú rozsah farieb cez niekoľko miliónov, rôznu rýchlosť zobrazenia alebo zmenu farby, táto rýchlosť môže byť často nastavená tak, aby sledovala rytmus hudby. Vďaka tejto širokej škále možností vytvorenia vlastného, ​​jedinečného osvetlenia je limitom len vaša predstavivosť.

led pasy

Interproximálna redukcia pomôcok pre ortodontistov 15.08.2019
Veľké jazerá plavby - ako o výlet na schooner? 15.08.2019
Informácie, ktoré musíte vedieť o bolestiach zubov 15.08.2019
Informácie o laserovej bielenie zubov, ktoré vám pomôžu získať jasnejší úsmev a biele zuby 15.08.2019
Zažite Dubaj 15.08.2019
Ako získať biele zuby po 20 minútach 15.08.2019
Kontrola automobilov 15.08.2019
Lacná neinvazívna kozmetická stomatológia 15.08.2019
Dostali ste sa spustili? Alebo sa chystáte spustiť? 15.08.2019
Invisalign - moderná liečba pre krivé zuby 15.08.2019
Sviatky a festivaly 15.08.2019
Nebezpečenstvo ohňostroje na pláži St Pete typické pre rastúci ohňostroj 15.08.2019
Ako získať biele zuby - poradenstvo pre vás 15.08.2019
Okamžité bielenie zubov vám poskytne výrazné bielenie 15.08.2019
Ako si vybrať, ktoré LED žiarovky sú pre vás najlepšie 15.08.2019
Späť do školy a späť do športu 15.08.2019
Najlepšie miesta na svete na návštevu 15.08.2019
Váš sprievodca nákupom dokonalého zubného lekára 15.08.2019
Ako si vybrať správne LED pásy? 15.08.2019
Invisalign - jasná alternatíva k kovovým ramenám 15.08.2019